3. Cyfrowy region
3.1 Cyfrowa dostępność informacji sektora publicznego oraz wysoka jakość e-usług publicznych
Pomoc finansową możesz otrzymać na tworzenie nowych lub rozwój istniejących cyfrowych usług publicznych.
Kto może składać wniosek?
-
Jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia
-
Jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego
-
Organizacje pozarządowe
-
Instytucje kultury, rynku pracy
-
Jednostki naukowe, uczelnie
Kto skorzysta?
-
Mieszkańcy
-
Przedsiębiorcy
-
Instytucje
Dostępne środki
54 837 116,00 euro
Maksymalny poziom dofinansowania projektu
85% lub 50%*
Minimalny wkład własny
15% lub 50%**
Minimalna i maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie
Dotychczas nie określono.
Na co przeznaczone są środki?
-
Budowa systemów informacji przestrzennej: rozwój i integracja danych przestrzennych oraz budowa i rozbudowa platform informacji przestrzennej; digitalizacja, harmonizacja i uzupełnienie baz danych zasobów geodezyjno-kartograficznych; tworzenie inteligentnych przewodników i map.
-
Elektroniczne zarządzanie zasobami informacji sektora publicznego: digitalizacja, udostępnianie, gromadzenie i zabezpieczanie danych publicznych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych; informatyzacja zarządzania informacją i zasobami publicznymi; uporządkowanie rejestrów publicznych, stworzenie warunków dla ich współpracy i wymiany danych, udostępnienie zawartych w nich informacji; zapewnienie optymalnych warunków przechowywania i zabezpieczenia informacji i danych.
-
E-administracja: uproszczenie i zinformatyzowanie procedur, np. zintegrowanie wewnętrznych systemów obsługi i zarządzania podmiotów świadczących usługi publiczne w województwie, tworzenie systemów zarządzania zasobami ludzkimi, tworzenie narzędzi elektronicznej obsługi działalności gospodarczej.
Ważne!
-
Pamiętaj, że w ramach projektu musisz stworzyć usługę publiczną dostępną on-line z możliwością odbierania i przesyłania danych w dwóch kierunkach: od usługodawcy do klienta oraz od klienta do usługodawcy (o stopniu dojrzałości co najmniej 3).
-
Pamiętaj, że preferowane będą projekty realizowane na obszarach o słabym dostępie do usług publicznych, wskazane w strategii Wielkie Jeziora Mazurskie, realizowane w partnerstwie oraz polegające na wdrożeniu usług na wyższych poziomach zaawansowania (tj. poziom dojrzałości usługi co najmniej 4).
-
Twój projekt musi zapewniać współpracę pomiędzy istniejącymi a planowanymi e-usługami w skali całego regionu i zachować ich kompatybilność z systemami na poziomie krajowym, w tym z projektami planowanymi w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
-
Jeśli Twój projekt polega na udostępnianiu zasobów cyfrowych, musisz zapewnić otwarty dostęp do tych zasobów zgodnie z zasadami wskazanymi w ustawie o dostępie do informacji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
-
W ramach projektu możesz wdrożyć system usprawniający organizację wewnętrzną jednostki oraz usługi wewnątrzadministracyjne, ale wyłącznie w połączeniu z wdrażaniem i udostępnieniem usług publicznych on-line skierowanych na zewnątrz, tj. do obywateli i przedsiębiorców.
-
Pamiętaj, że zakup sprzętu i wyposażenia jest możliwy jedynie, gdy jest on niezbędny do budowy lub rozbudowy systemów świadczących
e-usługi lub usługi zwiększenia dostępności zasobów publicznych.
Instytucja wdrażająca
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Departament Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
ul. Kościuszki 89/91
10-554 Olsztyn
Tryb wyboru projektów
Tryb konkursowy
Źródło finansowania
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
* Twój projekt otrzyma 85% dofinansowania, jeśli nie korzystał z innych środków publicznych i nie generuje dochodu. Jeśli Twój projekt korzysta z pomocy publicznej, poziom dofinansowania wynosi 50%.
** Jeśli Twój projekt generuje dochód, wysokość wkładu własnego zależy od wartości luki finansowej.